Przejdź do treści Przeskocz do lewego paska bocznego Przeskocz do prawego paska bocznego Przeskocz do stopki

Stadion Młodzieżowy ul. Tenisowa

Stadion został zbudowany przed rokiem 1939. Obiekt przeznaczony był do szkolenia oraz rozgrywania zawodów lekkoatletycznych młodzieży szkolnej. Do 1998 r. stadionem zarządzał Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, a od 02.03.1998 r. MOSRiR.

Charakterystyka obiektu

Stadion wielofunkcyjny przeznaczony do rozgrywek i treningów piłki nożnej oraz rozgrywania niektórych konkurencji lekkoatletycznych, biegowych.
Ze względu na kameralne położenie obiektu istnieje możliwość zorganizowania festynów oraz imprez sportowo-rekreacyjnych. Stadion posiada zaplecze socjalne i sanitarne (po remoncie w 1999 r.). Na obiekcie znajduje się również pomieszczenie przystosowane do prowadzenia działalności gastronomicznej z tarasem widokowym na płytę stadionu o powierzchni 100 m kwadratowych. Cały obiekt otoczony jest szerokim pasem zieleni co powoduje iż będąc na stadionie nie odczuwa się zgiełku dużego miasta.
Stadion posiada dwie oddzielne płyty piłkarskie o nawierzchni trawiastej. Płyta główna o wymiarach 95 m x 64,2 m okolona jest pełno wymiarową bieżnią 4 torową z odcinkiem prostej 6 torowej o długości 100 m oraz posiada trybuny o pojemności 1050 miejsc. Płyta boczna (treningowa) o wymiarach 93,4 m x 57 m wraz z oświetleniem. Na stadionie znajduje się ponadto będące w dzierżawie korty tenisowe: trzy kryte namiotami i jeden nie kryty.

Główni użytkownicy: SL SALOS

Skip to content