Przejdź do treści Przeskocz do lewego paska bocznego Przeskocz do prawego paska bocznego Przeskocz do stopki

Stadion Miejski im. Floriana Krygiera

  Początki obiektu sportowego przy ul. Karłowicza sięgają okresu przedwojennego. Po wojnie budowę stadionu wznowiono w 1949 r. Od roku 1955 do dnia dzisiejszego stadion jest siedzibą klubu i drużyny piłkarskiej MKS „Pogoń” Szczecin. Od roku 1998 administratorem Stadionu Miejskiego, przejętego na własność przez Gminę Szczecin, jest Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji. Od tego momentu obiekt przechodzi kolejne etapy modernizacji.

Charakterystyka obiektu

Stadion Miejski im. Floriana Krygiera – stadion piłkarski mieszczący się w Szczecinie w dzielnicy Pogodno przy ul. Karłowicza 28, główne wejście od ul. Twardowskiego, dodatkowe od ulic Karłowicza i Witkiewicza. Obiekt położony jest blisko centrum Szczecina; dojazd głównie tramwajami linii 5 i 7 (przystanek przy ul. Mickiewicza), a także autobusami linii 67, 75, 76 i 86 (przystanki przy ul. Traugutta/Poniatowskiego na Pogodnie, przy ul. Santockiej na os. Przyjaźni/os. Kaliny lub na ulicy Witkiewicza). Do 2002 możliwy był także dojazd koleją.

Od lat 50. do 1989 roku stadion był własnością klubu MKS Pogoń Szczecin. Obecnie należy do gminy Miasto Szczecin, a zarządza nim Pogoń Szczecin S.A. Do początku 2007 roku był największym obiektem, na którym rozgrywano mecze Orange Ekstraklasy. Wiosną 2019 roku rozpoczęła się przebudowa stadionu, która dobiegła końca jesienią 2022 roku.

Ponadto w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu znajduje się hotel oraz miejska hala sportowa z kompleksem szatni, siłownią i sauną. Na obiekcie odbywają się zawody sportowe, rekreacyjne, koncerty i inne imprezy.

Skip to content